بسم الله الرحمن الرحیم ***خوش آمدید*** وبسایت شهر آستانه علوی کاملا خودگران مدیریت میشود و تحت امر و اشراف هیچ نهاد و ارگانی نیست. مشتاقانه پذیرای انتقادات وپیشنهادات شما هستیم.

..::سفره های هفت سین خالی از قرآن کریم!!! + شکایت حضرت رسول + تصاویر::..

نوشته شده توسط حامد زمانی

هفت سین اسلامی ایرانی
سفره هفت سینی که امروزه بیشتر مرسوم است داری هفت مورد از چیزهای مانند:
سبزه : نماد خرمی
سرکه : نماد شادی ( میوه تاک )
سمنو : نماد خیر و برکت
سیب : نماد مهر و مهرورزی
سیر : نگهبان سفره ( محافظت کننده از شر )
سماق: نماد مزه زندگی
سنجد : نماد حیات
سپند : (اسفند)

اما غیر از این گیاهان و میوه هاى سفره نشین، خوان نوروزى اجزاى دیگرى هم  داشته است، در این میان تخم مرغ نماد زایش و آفرینش است و نشانه اى از نطفه و نژاد.
آینه: نماد روشنایى است و حتماً باید در بالاى سفره جاى بگیرد.
آب: نشانه برکت و پاکی در زندگى است .
اسپند، شاخه هاى سرو، دانه هاى انار، گل بیدمشک، شیر نارنج، نان و پنیر،  شمعدان و... را هم مى توان جزو اجزاى دیگر سفره هفت سین دانست.

هفت سین اسلامی ایرانی

وامروزه ایرانیان به هنگام چیدن سفره هفت سین اولین و مهمترین موردی را که  بر سفره قرار می دهند، قرآن کریم است .

ایرانیان مسلمان به نشانه توکل و توسل به خداوند متعال در آغاز سال و درخواست بهترینها از خالق خویش قرآن را در بهترین جای سفره قرار داده و پس از آن اجزای دیگر را می چینند . وبا خواندن دعای یا مقلب القلوب والابصار ازخداوند ی که تدبیر کننده امور است دگرگونی حال خود به بهترین حالات و تازه شدن وتغیر یافتن را همراه بهار می خواهند.

با مقدمه ارائه شده، به پیشواز مطلبی خواهیم رفت که شاید از دید خیلی به دور مانده است. تصاویری از سفره های هفت سین بدون قرآن کریم!!!!!


در شبکه های مجازی شهرستان شازند و یا حتی در سطح کشور، در ابتدای سال 1395 ، اشتراک تصاویر سفره های هفت سین به وفور یافت میشد که البته در میان این سفره ها همه سین هایشان کامل بود و مردم برای سین های سال جدیدشان کم نگذاشته بودند.
هفت سین خالی از قرآن

اما مطلبی که حائز اهمیت است و خیلی خودنمایی میکرد،سفره های خالی از قرآن کریم در این تصاویر بود.

هفت سین بدون قرآن


برای بیان این موضوع سری به قرآن کریم و تفاسیر که زده شود،مطلب واضح خواهد شد.مثلا در سوره مبارکه فرقان آیه 30، «وَقَالَ الرَّسُولُ یا رَبِّ إِنَّ قَوْمِی اتَّخَذُوا هَذَا الْقُرْآنَ مَهْجُوراً» که بیانگر شکایت رسول خدا صلی الله علیه و آله در روز قیامت به محضر پروردگار است.

هفت سین بدون قرآن

در تفسیر مجمع البیان ذیل همین آیه آمده است: منظور از رسول در این آیه محمد صلی الله علیه و آله است که از قوم خود اینگونه شکایت میکند: پروردگارا قوم من این قرآن را مهجور کردند. معنای «اتَّخَذُوا هَذَا الْقُرْآنَ مَهْجُوراً» این است که امت اسلام قرآن را رها کردهاند و به دنبال شنیدن و فهمیدن آن نیستند.

هفت سین بدون قرآن

لذا مواظب باشیم که جزء افراد شامل در روایت مهجوریت قرآن کریم نباشیم./

---

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات