بسم الله الرحمن الرحیم ***خوش آمدید*** وبسایت شهر آستانه علوی کاملا خودگران مدیریت میشود و تحت امر و اشراف هیچ نهاد و ارگانی نیست. مشتاقانه پذیرای انتقادات وپیشنهادات شما هستیم.

..:: وقتی که چرخ زندگی ۲۵ نفر با تلاش یک بانوی کارآفرین می‌چرخد+عکس::..

نوشته شده توسط کاربر آقای قاسمی

به گزارش پایگاه خبری شازند ما، خیاطی صرفا هنر دوخت و دوز نیست بلکه در درجه اول هنر بکارگیری ابتکار و خلاقیت در مسیر تولید طرحهای جدید و بازار پسند است. در شرایطی که بسیاری از کارگاه های خیاطی به دلایل گوناگون از جمله واردات قاچاق پوشاک ترک و چینی و فقدان حمایت دولت از صنعت پوشاک با چالش مواجهند، یک بانوی شازندی توانسته با احداث کارگاه خیاطی برای 25 نفر اشتغالزایی کند.


زهرا نجفی، بانوی کارآفرین شازندی با هدف ایجاد اشتغال و درآمد و سرلوحه قرار دادن بیانات رهبر معظم انقلاب مدتی است که در قالب مشاغل خانگی برای 25 نفر از بانوان شازندی اقدام به ایجاد شغل کرده است.
 

 

با دو چرخ کار خود را شروع کردم


وی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: در ابتدا کار خیاطی را در یک کارگاه تولیدی یاد گرفتم و پس از آن همه تلاشم این بود که برای خودم کار کنم و دست چند نفر دیگر را نیز بگیرم.

این بانوی کارآفرین ادامه داد: کار خودم را از 8 سال پیش با دو عدد چرخ آغاز کردم و در حال حاضر تعداد 20 چرخ در کارگاه مشغول به کار است  و 5 نفر نیز بیرون بر داریم.

نجفی بیان کرد: کارها، لباس بچگانه و زیر و سفارش تهران بوده که در هفته تعداد 7 هزار عدد کار توسط خیاطهای این کارگاه تولید و به تهران ارسال می شود.
 
با وام تعداد چرخها را به 20 عدد افزایش دادم

وی عنوان کرد: تنها حمایتی که از سوی مسئولان داشتیم این بود که با وامی که از سوی صندوق مهر امام رضا(ع) داده شد، تعداد چرخها را از 10 عدد به 20 عدد افزایش بدهیم که اگر حمایت مالی باشد می توانم تعداد چرخها را به بیش از 50 عدد نیز برسانم و تعداد نفرات بیشتری را مشغول به کار کنم.

این بانوی کارآفرین با اشاره به اینکه محیط کارگاه کاملا زنانه است اظهار کرد: 5 نفر از خیاطان این کارگاه از روستاهای اطراف می آیند که این ظرفیت نیز وجود دارد که درصورت حمایت مالی، کارگاه را در روستاها نیز بسط و گسترش دهیم.
 

 

 
مسئولان باید از تولید داخلی حمایت کنند

نجفی با بیان اینکه دوست دارم تعداد نفرات بیشتری را مشغول به کار کنم و این حمایت مسئولان را می طلبد تصریح کرد: طبق فرموده رهبر انقلاب، مسئولان باید از تولید داخلی حمایت کنند و این پوشاک هم به نوعی تولید داخلی است که مسئولان می توانند با حمایت از این تولیدات به رونق و گسترش آن و ایجاد اشتغال کمک کنند.
 
با همان دستمزد دو سال پیش کار می کنیم

وی یادآور شد: از آنجایی که واردات لباس و پوشاک زیاد است به همین خاطر مجبوریم با دستمزدی که مربوط به دو سال پیش بوده کار کنیم چرا که تولید کنندگان با وجود واردات بی رویه تمایل چندانی به تولید ندارند.
 
انتهای پیام/ن
نظرات

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات